ДО ЄРДР ЧЕРЕЗ СУД АБО ЩЕ ОДИН СПОСІБ ЯК ОТРИМАТИ ДОСТУП ДО ВІДОМОСТЕЙ З РЕЄСТРУ
Часто на практиці виникає ситуація, за якої стороні захисту необхідно отримати інформацію із ЄРДР щодо руху кримінального провадження. Це зазвичай обумовлено потребою впевнитись у тому, що сторона обвинувачення приймала усі процесуальні рішення та здійснювала усі процесуальні дії у межах передбаченого законом строку.
З цією метою, захисники звертаються до органу досудового розслідування чи процесуального керівника з проханням надати такі відомості у порядку ст. 220 КПК Україну. Чи ефективно це? Не зовсім, адвокати у своїй переважній більшості натрапляють на відмову.
Чи існує інший спосіб? Так - звернутися до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до ЄРДР. Позиція грунтується на практиці Вищого антикорупційного суду, деякі судді якого вважають надання доступу до таких відомостей можливим, звісно залежно від конкретної ситуації.
- Зокрема, в ухвалі від 10 лютого 2021 року (https://reyestr.court.gov.ua/Review/94860838) колегія суддів задовольнила клопотання сторони захисту і надала тимчасовий доступ до ЄРДР з можливістю зняття копії інформації щодо кримінальних проваджень у повному обсязі по всіх розділах: «Основні відомості», «Кримінальні правопорушення», «Рух провадження», «Прикріплені файли», - пояснює старший партнер, адвокат АО CREDENCE Артем Трекке.
Таким чином, дієвий алгоритм дій з метою отримання відомостей з ЄРДР має бути наступним:
1. Звернення до сторони обвинувачення з клопотанням у порядку ст. 220 КПК України або з адвокатським запитом;
2. Звернення до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до ЄРДР шляхом зняття копії інформації, що міститься у такій системі щодо кримінального провадження, посилаючись на неможливість довести певні обставини іншими способами та на вжиття заходів щодо отримання таких відомостей самостійно.