Василь Фаринник: «Десятки колишніх співробітників міліції з нашою допомогою захистили своє право на пенсійне забезпечення»

Василь Фаринник: «Десятки колишніх співробітників міліції з нашою допомогою захистили своє право на пенсійне забезпечення»

Василь Фаринник, керуючий партнер АО CREDENCE

Реформування правоохоронних органів в Україні та відповідні законодавчі зміни позначилися  на пенсійному  забезпеченні відставників силових структур.

Кількість позовів з вимогами перерахувати пенсії за вислугу років з урахуванням підвищеного забезпечення поліцейських зросла. І це не дивно, оскільки механізми подібних перерахунків мають законодавчу базу. Так, згідно з частиною 18 статті 43 Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в разі, якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та / або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види такого забезпечення в розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та / або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Цей перерахунок здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних надбавок, доплат, підвищень та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських - частина 3 статті 63 вищевказаного Закону.
Причому, згідно з частиною 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якщо такий перерахунок не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та / або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, то пенсія перераховується з дати виникнення права на це без обмеження терміну.

Однак, якщо ще чотири роки тому позитивні судові рішення в цих категоріях справ були одиничними, то на сьогоднішній день існує узвичаєна практика вищої судової інстанції України - Верховного Суду, яка дозволяє пенсіонерам як отримати оновлені довідки про розмір грошового забезпечення у відповідних правоохоронних органах, так і зобов'язати органи Пенсійного фонду України провести перерахунок пенсій за вислугу років на підставі таких довідок.

Адвокатське об'єднання Credence, з урахуванням напрацьованої позитивної судової практики в цьому напрямку, допоможе вам обґрунтовано скласти заяви та скарги на адресу відповідного правоохоронного органу, органу Пенсійного фонду України. Наші адвокати підготують проект адміністративного позову, правильно сформулюють позовні вимоги, визначать кому та на підставі яких правових норм ці вимоги заявляти, а в подальшому здійснять супровід виконання судового рішення по справі.
Десятки колишніх співробітників міліції з нашою допомогою захистили своє законне право на пенсійне забезпечення і вже отримують пенсію за вислугу років в підвищеному розмірі.